HOTEL SZRENICOWY DWÓR

komfortowe noclegi w Szklarskiej Porębie

Atrakcje

Jednym z najbardziej popularnych kierunków w polskich górach jest Szklarska Poręba. To mała miejscowość, która znajduje się przy rzece Kamienna, na Dolnym Śląsku. Towarzyszy jej też bliskie położenie z Czechami oraz z pasem Karkonoszy i Gór Izerskich. Te wszystkie czynniki powodują, że wiele osób przyjeżdża tutaj każdego roku. Dodatkową atrakcją jest podobieństwo do alpejskich miejscowości – urokliwość gwarantowana! Te polskie miasteczko gwarantuje wiele atrakcji, zarówno dla rodzin z dziećmi i par. Warto przekonać się co kryje Szklarska Poręba.

Warto się przejść ulicami miasteczka!

Aby poznać te Szklarską Porębę, warto się przejść po nim i poznać jego zakamarki. W Szklarskiej Porębie znajdują się ciekawe restauracje czy kawiarnie z pysznymi deserami. Można też odkryć wiele wspaniałych i często odnowionych budynków. Jedne z najładniejszych, znajdują się na głównej drodze, ale warto wejść w węższe uliczki. Koniecznie trzeba odwiedzić Chatę Walońską, która kryje wiele minerałów i historii o Duchu Gór. W miasteczku znajduje się również dom malarza Wlastimila Hofmana, który stał się kontynuatorem dzieł Jacka Malczewskiego.

Przejdź się na wodospad!

Wodospad Szklarki to zdecydowanie obowiązkowy punkt dla wszystkich, którzy odwiedzają Szklarską Porębę. Przy okazji można odwiedzić Chybotek i Złoty Widok. Piękne zdjęcia gwarantowane. Wodospad Szklarki nie należy do najwyższych w Karkonoszach, ale jest niezwykle urokliwy. Kaskady skręcają, spadając z ponad trzynastu metrów. Warto odwiedzić te miejsca całą rodziną lub z drugą połówką. Szlak nie jest wymagający, a sprawi na pewno dużo radości. Warto też pamiętać, że wodospad znajduje się na terenie Parku Narodowego, więc wstęp jest płatny.

Zobacz i posłuchaj, co Cię czeka na miejscu…

Ciesz się pięknymi widokami!

Aby zdobyć Trzy Świnki nie trzeba być dobrze przygotowanym kondycyjnie. To trasa, która nie sprawi dużych problemów rodzinie. Nie zajmuje też dużo czasu. Widoki są naprawdę ładne – można podziwiać szczyty gór oraz Kotlinę Jeleniogórską. Na trasie znajdują się też trzy schroniska. Trzy Świnki to skałki, które są ukształtowane w nietypowy sposób.

Śnieżne kotły

To jedna z najpiękniejszych tras, które prowadzą ze Szklarskiej Poręby w góry. Chcąc uniknąć trudnego podejścia, można skorzystać z wyciągu krzesełkowego, który zawiezie turystów pod samą Szrenicę. Dalej można ruszać na zdobycie Karkonoszy.

To ciekawy, piękny szlak. Gdy przejdzie się całą trasę, można zobaczyć dwa cyrki polodowcowe. Jednym z nich jest Mały Śnieżny Kocioł, a drugi to Wielki Śnieżny Kocioł. Pomiędzy nimi można zauważyć Śnieżne Stawiki oraz wieżę przekaźnikową. To właśnie tutaj, znajdowało się pierwsze schronisko w Sudetach.

To dobry kierunek dla rodzin!

Noclegi w Szklarskiej Porębie czekają na turystów cały rok, a baza noclegowa jest bardzo szeroka. Bez wątpienia, każdy znajdzie coś dla siebie. Turyści mogą liczyć na wypoczynek cały rok – oprócz spacerów można odprężyć się przy hotelowych basenach czy SPA. Wczasy dla rodzin z dziećmi w Szklarskiej Porębie będą idealnym rozwiązaniem na wakacje, czy to latem, czy zimą.